2023 10 28 Lapių bažnyčioje – Našlaičių dainų vakaras

Artėjant Vėlinėms, lietingą ir vėjuotą šeštadienį Lapių šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vyko Našlaičių dainų vakaras. Parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras pasveikino svečius bei pasidžiaugė, kad Vėlinių proga koncertas mūsų maldos namuose tradiciškai vyksta ketvirtą kartą. Lietuvių liaudies dainas dainavo Kauno rajono Neveronių kultūros centro ansamblis „Viešia“, Zapyškio folkloro ansamblis „Altonė“ bei Kaišiadorių folkloro ansamblis „Verpeta“.

Renginio organizatorė ir vedėja „Viešios“ vadovė Jolanta Banytė įdomiai pasakojo apie Našlaičių dainų tradicijas. Artimųjų netekties tema šeimos dainose, vaizduoja našlaičius, perteikia jų išgyvenimus, mirusių tėvų ilgesį, vargingą gyvenimą prie pamotės, atsiskleidžia tėvų skausmą mirus vaikams, našlių būsenas, įvairius šeimos ir giminės narių santykius.

Dainininkai iš Kaišiadorių atliko kelias kantičkas – senovines giesmes, kurios tapo mūsų krašto katalikų liaudies giedojimo pagrindu. Koncerto pabaigoje jungtinis folkloro ansamblis atliko Vėlinių giesmę „Oi toli toli“.

Gražius padėkos žodžius ansambliečiams pasakė Ramučių kultūros centro direktorė Živilė Jurgaitienė bei Lapių laisvalaikio salės vadovė Jurga Marmaitė.

Vėliau mirusiems atminti uždegtas žvakeles padėjome Lapių kapinaitėse šalia bažnyčios.