2022 11 02 Mirusiųjų atminimo diena – Vėlinės

Lapkričio 2, trečiadienį minėjome mirusiųjų pagerbimo ir atminimo dieną – Vėlines. Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčioje šv. Mišias aukojo bei tradicinei gedulinei procesijai vadovavo klebonas kun. Gintaras Pūras. Liturgijoje giedojo parapijos choras. Pamaldų metu buvo skaitomi parapijiečių vardai mirusių nuo praeitų Vėlinių iki šių Vėlinių. Mūsų parapijoje šiais metais į Amžinybę palydėta 117 žmonių. Vėliau dvasininkas palaimino kapų žvakės ir gėlės.

Dvasininkas priminė, kad pagal Bažnyčios mokymą, nustatytomis sąlygomis galime pelnyti visuotinius atlaidus sau pačiam arba mirusiojo vėlei skaistykloje. Atlaidai yra laikinosios bausmės už tas nuodėmes, kurios jau yra atleistos per išpažintį, panaikinimas.

Domeikavos bažnyčioje iki lapkričio 6 dienos 9.00 valandą ritinės šv. Mišios bus aukojamos už mirusiuosius. Lapkričio 20 dieną, sekmadienį šv. Mišiose melsimės už palaidotus parapijos kapinėse.

Lapkričio 1 dieną šventėme Visų Šventųjų iškilmę. Šv. Mišios mūsų bažnyčioje buvo aukojamos 12.00 valandą.