2021 06 26 Pirmoji Komunija

Birželio mėnesio šeštadieniais Lapių šv. Jono Krikštytojo parapijoje vyko Pirmosios Komunijos šventė. Po vidudienio į Lapių bažnyčią šventiškai pasipuošę ir pakilios nuotaikos rinkosi vaikai, tėveliai, kiti artimieji. Šiais metais klebonas kun. Gintaras Pūras suteikė pirmą kartą Eucharistijos sakramentą daugiau nei trims dešimtims vaikų.

Pagal seną tradiciją šv. Mišių pradžioje tėveliai laimino savo vaikus. Vėliau kunigas pašventino vaikų rožinius ir škaplierius. Šventės pabaigoje dvasininkas vaikams įteikė Pirmosios Komunijos pažymėjimus ir dovanojo knygeles apie Šiluvą.

Visus mokslo metus pasirengimas sakramentams parapijoje vyko nuotoliniu būdu per Zoom programėlę vieną kartą per savaitę. Privalomas mokėti mintinai maldeles vaikai mokėsi šeimose. Vėliau patikrino kaip vaikams sekėsi mokytis namuose parapijos katechetė ir klebonas. Lapių pagrindinės mokyklos tikybos mokytoja, parapijos katechetė Jolanta Obolevičiūtė džiaugėsi, kad visi vaikai besirengiantys Pirmajai Komunijai lanko tikybos pamokas. Leidus pradinukams karantino metu mokytis kontaktiniu būdu, mokytoja patikrino pratybose atliktas užduotėles, vaikams skyrė papildomo laiko. Klebonas kun. G. Pūras apgailestavo, kad dėl ribojimų esant karantinui, vaikai rečiau nei įprastai dalyvavo šv. Mišiose sekmadieniais.

Du kartus penktadienio vakarais Lapių bažnyčioje vyko pasitarimai dėl Pirmosios Komunijos šventės organizavimo. Parapijos klebonas, katechetė ir tėveliai pasidalino nuomonėmis apie vaikų katechizacijos tęstinumą.

Dėkojame Abramavičių ir Karūnų šeimoms už bažnyčios puošybą gėlėmis.