2020 07 26 Domeikavos parapijos piligrimai Kryžių kalno atlaiduose

Ankstų liepos 26-osios rytą kartu su būriu tikinčiųjų Jono Pauliaus II piligrimų centro autobusu į tradicinius Kryžių kalno atlaidus išvyko ir keletas Domeikavos parapijos piligrimų.

Atvykę į Šiaulius aplankėme Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą. Vėliau 11.00 valandą darnia kolona, vedini Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio, džiugiai nusiteikę pajudėjome miesto gatvėmis. Eisenos pradžioje Kryžių ir Lietuvos trispalvę pakaitomis nešė piligrimai iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Šiaulių, Kuršėnų bei kitų vietovių. Pravažiuojantys ir pėstieji giedančius žygeivius drąsino plojimais. Vadovaujant  Šiaulių katedros klebonui kun. Egidijui Venckui kalbėjome Rožančiaus maldą. Pusiaukelėje trumpai pailsėjome ir pasistiprinome kaimo turizmo sodybos „Gyrelė“ vaišėmis. Nepabūgę karštos, saulėtos dienos įveikėme 12 kilometrų. Kryžių kalną pasiekėme 14.00 valandą.

Atlaidų dieną išpažinčių klausė Šiaulių dekanato kunigai. Iškilmingoms šv. Mišioms vadovavo apaštalinis nuncijus arkivyskupas Petaras Rajičius, koncelebravo Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas, vyskupai ir būrys kunigų. Giedojo Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“. Po Mišių trumpą koncertą dovanojo operos solistė Judita Leitaitė ir smuikininkė Paulina Daukšytė.

Šventei pasibaigus aplankėme pranciškonų vienuolyną prie Kryžių kalno. Grįžtant namo vyresnieji pasidalino prisiminimais apie piligrimystę sovietmečiu. Vėliau autobuse  žiūrėjome dokumentinį filmą apie piligrimines vietas Lietuvoje. Jaunimas džiaugėsi, kad aplankė Lietuvos piliečio pase pavaizduotą Lietuvai svarbią vietą – Kryžių kalną.

Dėkojame Piligrimų centro komandai už kelionę ir  klebonui kun. Gintarui Pūrui už padrąsinimą piligrimystei.

Piligrimė Jolanta