2020 02 16 Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas.

Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Domeikavos ir Lapių bažnyčiose meldėmės už Lietuvą ir jos žmones. Iškilmingas šv. Mišias aukojo ir pamokslą pasakė klebonas kun. Gintaras Pūras. Dvasininkas pasveikino Vasario 16-osios proga bei nuoširdžiai pasidalino įžvalgomis apie dėmesingumą artimui, tautos tradicijoms ir gimtajai kalbai. Jaunimui kun. G. Pūras priminė popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje metu pasakytus žodžius „jei norite, kad jūsų tauta būtų didi ir laisva, prisiminkite savo šaknis ir veskite tautą pirmyn”. Kraštas iš kurio esi kilęs ar kuriame gyveni, yra vienas svarbiausių žmogaus gyvenimo veiksnių, lemiančių jo tapatybės formavimąsi. Toje pačioje valstybėje gyvenančiųjų ar gyvenusiųjų požiūris į vertybes lemia tai, kaip suvokiame įvykių istorinę reikšmę. Tėvynė yra atminties vieta, leidžianti grįžti į praeitį ir kartu susigrąžinti tą praeitį į dabartį. Lietuvos valstybės atkūrimo dieną prisiminėm 1918 m. vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus – valstybės kūrėjus. Pasirašytame dokumente Lietuvos Taryba pabrėžė, kad atkuriama valstybė nėra nauja, o tik seno valstybingumo tąsa - Lietuvos valstybės istorija yra kuriama daugiau nei 1000 metų. Istorikai tvirtina, kad atkurti demokratine santvarka besiremiančią nepriklausomą valstybę lietuviams padėjo palankiai susiklosčiusios aplinkybės. Maldose dėkojome Dievui, kad svarbiais mūsų šaliai momentais “Viešpats buvo prieglauda ir stiprybė, užtikrino pagalbą bėdoje” (plg. Ps 46,1).

Vasario 16-ąją jaunimas parapijiečiams ir svečiams dovanojo simbolinę mūsų šalies trispalvę. Po šv. Mišių vieningai giedojome Lietuvos valstybės himną – Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“.