2024 02 10 Sutvirtinamųjų savaitgalis

Vasario 10-11 dienomis Domeikavos parapijoje jaunuoliai dalyvavo ALFA kurso sutvirtinamųjų Šventosios Dvasios savaitgalyje. Gražus būrys sutvirtinamųjų dalyvavo renginyje Domeikavos laisvalaikio salėje. Mokymus vedė Kauno II dekanato dekanas kun. Erastas Murauskas, vienuolė sesė Viktorija Vaidogaitė, kunigas redemptoristas Rastislavas Dluhy bei KTU akademinės sielovados savanoriai.

Šeštadienį šlovinimo vakaro metu vyko Švč. Sakramento adoracija, skambėjo Domeikavos parapijos choristų atliekamos giesmės, jaunuoliai priėmė susitaikinimo sakramentą.

Dekanas kun. E. Murauskas jaunimui kalbėjo apie Šventosios Dvasios dovanas. Dvasininkas priminė, kad Šventoji Dvasia krikščionio gyvenimui teikia gyvybę bei judina protą, kad galėtume priimti teisingus sprendimus. Šventoji Dvasia padeda susigaudyti jausmuose, nepasiduoti netvarkingiems malonumams, atsispirti pagundoms. Dievas nedraudžia to, kas gera ir naudinga žmogui. Šventoji Dvasia atveria mums tikėjimo duris, kad priimtume Dievo žinią, ir suteikia malonę, kurios mums reikia, kad pagal ją sutvarkytume savo gyvenimą.

Vienuolė sesė Viktorija pasidalino Dievo buvimo kasdienybėje veikiant per kitus žmones patirtimi bei aptarė Šventosios Dasios simbolius. Vėliau sesė Viktorija mokė paauglius smagių psichologinių žaidimų.

ALFA savaitgalio programa buvo kupina bendros maldos, diskusijų grupelėse, žaidimų, tylos ir Šventosios Dvasios palaiminimo.

Domeikavos laisvalaikio salės  patalpose buvo eksponuojami domeikaviškio dailininko Zenono Čepaičio darbai. Viename iš paveikslų menininkas pavaizdavo Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčią.

Vasario 11 dieną, sekmadienį sutvirtinamųjų savaitgalis baigėsi pamaldomis Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčioje.  Šv. Mišias aukojo svečias – Marijos radijo direktorius kun. Sigitas Jurkštas.

Po pamaldų Domeikavos parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras nuoširdžiai padėkojo už dovanotą laiką savaitgaliio sutvirtinamiesiems organizatoriams, svečiams bei Domeikavos laisvalaikio sales kultūrinių renginių organizatorei Nerijai Krugliakovienei.